Aktuality : Kalendár NDKC

image_1382

NADÁCIA DETSKÉHO KARDIOCENTRA PREDSTAVILA DOBROČINNÝ KALENDÁR NA ROK 2017

 

Bratislava, 29. november 2016 – Nadácia Detského kardiocentra pokrstila nový kalendár na rok 2017, prostredníctvom ktorého má za cieľ už tradične vyzbierať prostriedky na pomoc malým pacientom Detského kardiocentra – jediného špecializovaného pracoviska svojho druhu na Slovensku. Autorsky sa na ňom podieľala opäť fotografka Jana Keketi a pred jej objektív sa postavili znovu aj deti známych osobností, ktoré podporujú myšlienku pomoci druhým deťom s chorými srdiečkami. Krstnou mamou kalendára sa stala opäť patrónka Nadácie Detského kardiocentra Iveta Radičová.

 

Projekt dobročinného kalendára Nadácie Detského kardiocentra oslavuje už svoj štvrtý ročník. Jeho cieľom je podporiť spomínanú nadáciu a upriamiť pozornosť na vrodené alebo získané srdcové ochorenia detí, ktoré sa liečia v jedinom špecializovanom pracovisku na Slovensku – v Detskom kardiocentre na bratislavských Kramároch.

 

Tohtoročný kalendár je výnimočný tým, že jeho hlavnými hviezdami sú deti, ktoré sú na fotografiách vďaka umeniu fotografky Janky Keketi skutočne nádherné. Som presvedčená, že prispievatelia na pomoc našim pacientom, ktorí si kalendár zakúpia, sa pri pohľade na jeho dvanásť listov s fotografiami detí vždy nabijú vzácnou energiou. V mene našich malých bojovníkov s chorými srdiečkami chcem našim partnerom a darcom zo srdca poďakovať,“ uvádza Mária Kadlečíková, správkyňa Nadácie Detského kardiocentra. Výťažok z predaja kalendárov poputuje na nákup medicínskych prístrojov, ktoré v súčasnosti v Detskom kardiocentre absentujú. „O konkrétnych prístrojoch rozhodne Správna rada našej nadácie v spolupráci s odborníkmi, lekármi Detského kardiocentra,“ dopĺňa Mária Kadlečíková. 

 

Fotografické diela autorky Jany Keketi, ktorých ústrednými postavami sú deti, sú v novom kalendári ozvláštnené dodatočnými grafickými efektami, ktoré niektoré fotky posúvajú do snovej, až rozprávkovej atmosféry. „Mojím hlavným cieľom bolo vytvoriť pri fotení pozitívnu atmosféru, zachytiť deti, ktoré sa tešia a majú radosť zo života, keď vyžarujú detskú bezstarostnosť, alebo naopak, keď z nich ide pokojná, pozitívna energia. Úžasné „ďakujem“ patrí všetkým deťom, ktoré sa fotili a ich rodičom za ochotu a dotváranie atmosféry v štúdiu. Verím, že naše spoločné dielo bude mať úspech a výťažok z predaja kalendárov bude čo najväčší, aby sme mohli pomáhať. O tom to celé je,“ hovorí fotografka Jana Keketi.

 

Myšlienku pomoci deťom prostredníctvom tohto projektu podporili opäť aj známe tváre, ktorých deti sú súčasťou nového kalendára – Anna Amenová, Monika Hilmerová a Jaro Bekr, Miriam Šmahel Kalisová a Martin Šmahel, Peter „Šarkan“ Novák a tiež Barbora Rakovská.

 

 

Kalendár na rok 2017 pokrstila počas slávnostného večera dlhoročná podporovateľka Nadácie Detského kardiocentra Iveta Radičová. „Kalendár symbolizuje čas. Dni, mesiace a roky, v ktorých žijeme nádejami, túžbami zobúdzať sa do dní naplnených úsmevom a šťastím našich detí. A vďakou za každý nový deň. Nech je kalendár symbolom času splnených nádejí," uviedla počas krstu bývalá premiérka Slovenskej republiky Iveta Radičová.

 

Slávnostné podujatie Nadácie Detského kardiocentra spojené s krstom nového kalendára sa uskutočnilo 28. novembra v bratislavskom hoteli Bratislava. Večerom sprevádzal hostí Roman Juraško a počas programu účinkovali hudobní hostia Andrea Zimányiová a Juraj Burian.

 

 

Bližšie informácie: agentúra Grape PR, Tomáš Turčan, 0944 598 222